پرش به محتوا

پی‌نویس قسمت سی و سوم «امپراتوری USA» در بیبلیوکست

  پی‌نویس‌های قسمت سی و سوم «امپراتوری USA» نوشته‌ی دانیله گانزر که در پادکست بیبلیوکست منتشر شده است و می‌توانید آن را از اینجا بشنوید:

  ۵۶۰. یورگن تودنهوفر تأکید می‌کند: «ما بر برده‌داری، ساحره‌سوزی، استعمار، نژادپرستی و آپارتاید فایق آمده‌ایم. اگر بتوانیم جنگ را نیز منفور سازیم، بشریت قدمی بزرگ رو به جلو برداشته است.»

  یورگن تودنهوفر: نباید که بکشی. رؤیای صلح من (برتلزمان ۲۰۱۵)، ص.۵

  Jürgen Todenhöfer. Du sollst nicht töten. Mein Traum vom Frieden (Bertelsmann 2015), S. 5.

  ۵۶۱. دالایی لاما خردمندانه توصیه می‌کند: «عزم راسخ و خوشبینی چنان که من به تجربه دریافته‌ام کلیدهای موفقیت هستند.»

  قس. دالایی لاما: در دل‌ها آتشی (انتشارات بارت ۱۹۹۶)، ص.۴۴

  Vgl. Dalai Lama: In die Herzen ein Feuer (Barth Verlag 1996) S. 44.

  ۵۶۲. مورخ آمریکایی، هاوارد زین، به درستی اعلام می‌کند: «آینده‌ی دمکراسی به انسان‌ها وابسته است، و به آگاهی روزافزونشان برای رفتاری شایسته با تمامی انسان‌های روی کره‌ی زمین.»

  هاوارد زین: تاریخچه‌ای انسانی از ایالات متحده (هارپر ۲۰۱۵)، ص.۶۸۲. همچنین نک.: دانیله گانزر: جنگ‌های غیرقانونی. چگونه کشورهای عضو ناتو در سازمان ملل متحد خرابکاری می‌کنند. وقایع‌نگاری از کوبا تا سوریه (اورل فوسلی ۲۰۱۶)

  Howard Zinn: A People’s History of the United States (Harper 2015), S. 682. Siehe auch: Daniele Ganser: Illegale Kriege. Wie die NATO-Länder die UNO sabotieren. Eine Chronik von Kuba bis Syrien (Orell Füssli 2016).

  ۵۶۳. مورخ اسرائیلی، یووال نوآ هراری می‌گوید، که هر روز دو ساعت با چشمان بسته به مراقبه پرداخته و بر تنفسش تمرکز می‌کند. هراری توضیح می‌دهد: «این یک فرار از واقعیت نیست. کاملاً برعکس در تماس با واقعیت قرار گرفتن است.»

  یووال نوآ هراری: ۲۱ درس برای قرن ۲۱ (تسه.ها. بِک ۲۰۱۹)، ص.۴۱۰

  Yuval Noah Harari: 21 Lektionen für das 21. Jahrhundert (C. H. Beck 2019), S. 410.

  ۵۶۴. استادان مشهور هوشیاری، مانند اکهارت توله توضیح می‌دهند، که زمانی هوشیار هستیم، که افکار و احساساتمان را از فاصله‌ای مشخص مانند ابرهایی در حال گذار مشاهده کرده و درمی‌یابیم، که ما نه افکار و احساساتمان، بلکه آن آگاهی زلال و بی‌شکلی هستیم، که آنها در آن به وجود آمده و بار دیگر از بین می‌روند. این آگاهی بی‌شکل در تمامی اعضای خانواده‌ی بشری زنده است.

  اکهارت توله: زمینی جدید: جهش آگاهی به جای خودتخریبی (انتشارات آرکانا ۲۰۰۵)

  Eckhart Tolle: Eine neue Erde: Bewusstseinssprung anstelle von Selbstzerstörung (Arkana Verlag 2005).

  برچسب‌ها: